poniedziałek, 26 grudnia 2011

Moje nowe kije.
Moje nowe kije Exel Stride, to produkt ze średniej półki fińskiej firmy Exel znanej chyba wszystkim ,którzy chodzą z kijami. Informacje jakie uzyskałem przeglądając dziesiątki stron internetowych, wskazują na to, że Exel Stride to idealne kije dla początkujących, jak również dla „weteranów” Nordic Walking. Dziesiątki bardzo dobrych opinii jak i uniwersalność spowodowała, że zainteresował mnie właśnie ten model.


 Są bardzo eleganckie, ich precyzyjnie wykonane sprawia, że mamy w dłoniach coś wyjątkowego.Są lekkie,mocne i wytrzymałe ,ale wydają się bardzo delikatne. Lekkość jak i komfort trzymania w dłoniach zawdzięczają materiałowi z których są zrobione.
Podczas treningu świetnie trzymają się dłoni,nie ma efektu pukania (jak w moich poprzednich kijkach),a co za tym idzie komfort wybijania się od podłoża jest nieporównywalny.


 
Rękawica (pasek): ALIS Black-fantastycznym rozwiązaniem w tym modelu, jest bardzo prosty i wygodny system wypinania rękawic ALIS (Advanced Lock In System),który daje nam wiele wygody podczas wypinania rękawic w trakcie marszu. Wystarczy lekko nacisnąć żółty przycisk znajdujący się na końcu rękojeści, aby sprawnie i bez wysiłku odpiąć pasek od rączki. Aby wpiąć, wystarczy delikatnie naprowadzić plastikową końcówkę paska na otwórw rękojeści i lekko wcisnąć.

 

Rękojeść: wykonana z plastiku (ALIS PE) jest bardzo dobrze dopasowana do ręki, dzięki czemu tworzy wręcz idealne podparcie dla dłoni podczas wybijania się.
 
 

Grot: to ostry ryglowany grot (Aero 2).Zaletą tego grotu jest to, że jest wymienny.Można wymienić go na inny grot wyprodukowany przez firmę Exel.
 Na grot dopasowana jest z bardzo dobrej gumy ,używanej do produkcji opon samochodowych tzw. „bucik” (Endurance Pad). Dzięki tej stopce możemy trenować w każdych warunkach pogodowych. Podczas spaceru na twardej nawierzchni (asfalt, chodnik) gumowa stopka doskonale absorbuje uderzenia kija, co wpływa na komfort treningu.

 
Trzon: to lekki kompozyt z włóknem węglowym (technologia Co-Wound) - CI 350 (35%)Technologia Co-Wound - technologia oplatania włóknem węglowym. Podstawą technologii Co-Wound jest unikatowy proces oplatania, który wykorzystuje skomputeryzowaną procedurę do produkcji kijów o konstrukcji węglowej. Dzięki tej wyjątkowej technologii możliwa jest produkcja jednoczęściowych, wielowarstwowych trzonów kijów o wysokiej jakości.
Informacja ta pochodzi ze strony www. kijeexel.pl

   
Moje podsumowanie-dobrej klasy firmowe kije za rozsądną cenę.

1 komentarz:

  1. Piękny ten Twój sprzęt i cenne wskazówki tu zamieszczasz. Ja moje kupiłam już bardzo dawno, też są dobre. W moich stronach, w parku WPKiW, też działa dosyć sprawnie klub N.W. Na ulicach młodych z kijkami nie widuję, jedynie starsze osoby i przyznam, że nie chodzę jak należy. Szkoda, bo nic nie zyskują. Pozdrawiam serdecznie, gratuluję sukcesów i wielu następnych życzę, przede wszystkim wytrwałości i radości...

    OdpowiedzUsuń