niedziela, 8 stycznia 2012

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Jerzy Zbigniew Owsiak (ur. 6 października 1953 w Gdańsku) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman, działacz charytatywny. Założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, główny pomysłodawca i realizator corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, twórca jednej z największych cyklicznych imprez muzycznych Przystanku Woodstock.

Pierwsza zbiórka pieniężna, w której uczestniczył Jerzy Owsiak, została zorganizowana spontanicznie po apelu kardiochirurgów W 1992 r. Jerzy Owsiak zaprosił lekarzy do swojego programu ''Brum'' nadawanego w III programie Polskiego Radia i następnie przypominał słuchaczom w każdej jego edycji o wpłacaniu pieniędzy na podane konto. Akcja ta była kontynuowana również w czasie Festiwalu w Jarocinie w tym samym roku. Pozytywny odzew społeczny i wartość zgromadzonych środków, zdecydowały o nadaniu tym działaniom formy prawnej. W marcu 1993r. z inicjatywy Jerzego Owsiaka i Waltera Chełstowskiego powstała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której I Finał odbył się 3 stycznia 1993r.

Od tego czasu Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się co roku, a Jerzy Owsiak pełnił rolę głównego organizatora i konferansjera programu telewizyjnego pod tym samym tytułem nadawanego w TVP2.
(Informacja Wikipedia)Jurek wielkie podziękowania dla Ciebie za to co robisz !!!
Aby Twoja Wielka Orkiestra grała nam 100 lat... i jeden dzień dłużej.

Siema !!!

2 komentarze:

  1. Dzięki takim ludziom jak Jurek Owsiak to nasze życie na tej planecie ma sens. Podziwiam takich zapaleńców, trzymam kciuki, żeby orkiestra grała tak długo jak to będzie konieczne!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba sam Jurek nie przewidział jak daleko piękne i efektywne będą tej akcji skutki. Niech żyje Jurek i jego Orkiestra. Serdecznie pozdrawiam...

    OdpowiedzUsuń