czwartek, 12 stycznia 2012

Powrót do treningów.

Kolejny szary dzień … jak co dzień zresztą. Wszyscy czekamy na konkretną zimę, albo na ładną ,słoneczną pogodę. Te ponure, szare i deszczowe dni wszystkim dały się chyba we znaki. Wróciłem do treningów po kontuzji, na początku były co trzy dni, teraz staram się znaleźć wolną chwilę przynajmniej co drugi dzień. Zacząłem wciągać w treningi Nordic Walking moją drugą połówkę (małżonkę). Ku mojemu zdziwieniu po treningu zaczęła się o wiele lepiej czuć. Po długim spacerze przechodzą wszelkie bóle i zmęczenie, jest wspaniały humor - bardzo mnie to cieszy, bo mam bliską osobę do spacerków z kijkami. Czasami bardzo mnie zadziwia, po kilkukilometrowym spacerze nie miała dość ,wręcz przeciwnie… chciała iść dalej. Czy to nie fascynujące. Kto nie wierzy ,że NW jest doskonałym sportem, podczas uprawiania którego można normalnie rozmawiać, śmiać się itp. niech sam spróbuje .

Zanim podjąłem decyzję o uprawianiu Nordic Walking przeglądałem dosłownie setki stron w poszukiwaniu porad, filmów, wywiadów itp. Byłem zły, bo nie wiedziałem na co się zdecydować, z kogo brać przykład, kogo posłuchać bo ludzie w necie podają różne techniki uprawiania tej dyscypliny, nieraz wręcz pokazują głupoty. Dlatego zdecydowałem się na pisanie bloga zbierając wszystko w jednym miejscu. Chciałbym, aby każdy znalazł ty odpowiedź na swoje pytania odnośnie techniki NW, a jednocześnie chcę wszystkim pokazać piękno mojego starego miasta, bo według mnie jest tego warte. Być może ktoś przeglądając moje zapiski i fotki, które zbieram z różnych źródeł, zdecyduje się celowo na odwiedziny Grudziądza ,a może przejeżdżając nieopodal będzie chciał zobaczyć jakieś miejsce, które opisałem spacerując z kijami. Piszecie do mnie na PW, zadajecie pytania. Chciałbym ,aby każdy znalazł odpowiedź na swoje pytania właśnie tu na moim blogu. Dlatego zaczynam mieszać posty, troszkę o moim mieście, ale więcej o sprzęcie, treningu, technice chodzenia. Zamieszczę filmy, które będę uważał za interesujące-sami zdecydujecie, czy je oglądniecie, czy nie. Na dzień dzisiejszy ,aby obejrzeć dobre filmy instruktażowe trzeba się wiele natrudzić, aby odszukać coś dobrego, a i wtedy nie jesteśmy pewni ,czy osoba pokazana na filmie poprawnie nauczy nas chodzć. Najgorsze co może być podczas pierwszych kroków, to błędy popełnione na samym początku. Jak zaczniecie źle chodzić, trudno będzie się kiedyś przestawić na prawidłowe poruszanie się z kijkami, a tylko dobra technika zapewni nam dobre efekty i doskonały humor.

6 komentarzy:

 1. pierwszy raz ze spacerem nordyckim spotkałam się w sanatorium. Ci mogli skorzystać bardzo sobie chwalili ten rodzaj ruchu. Niestety, ja nie mogłam.
  Bardzo dobrze, ze oboje spacerujecie, to jest bardzo miłe:)

  OdpowiedzUsuń
 2. czekam z niecierpliwością na filmiki i instrukcje, bo jak mówiłam, tutaj instruktora nie znajdę i nie mam możliwości weryfikacji, a chcę jak najmniej błędów popełnić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej! Ten facet z taka rejestracją przyjeżdża dość często na przeglądy. Pokonuje po kilka tysięcy km tygodniowo. Mam też filmik z "pracy" tej tablicy, ale ni opublikowałem, bo wtedy widać rejestrację. Tylko w domu pokazałem.
  Bieganie, chodzenie , rower popieram w "całej rozciągłości" :) Ja dużo chodzę:)
  Kiedyś byłem turystą pieszym, górskim a także kajakowym. Teraz to tylko chodzę. I w miejscu stać w jednym za długo nie mogę.
  Pozdrawiam niestrudzonego propagatora ruchu.
  Vojtek

  OdpowiedzUsuń
 4. Potwierdzam! Po takim marszu z kijaszkami, człowiek czuje się jak młody bóg! Nie jestem systematyczna, trudno mi to wpleść w codzienność, ale kiedy tylko mogę - kijaszkuję:))) Wyznam uczciwie, że wolę rower, ale mimo wszystko N.W. to wspaniała sprawa, trochę znam to z autopsji. Powodzenia życzę małżonce, to miło dzielić z drugą połową tę samą pasję. Pozdrawiam Was serdecznie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Obiecuje sobie prawie codziennie, ze od jutra godzinny spacer... gdyby doba miala 48 godzin...
  Serdecznosci
  Judith

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie, że swoim postępowaniem zachęciłeś małżonkę do NW, i nie tylko, z czasem pewnie będziesz miał wielu naśladowców. Masz dobry pomysł: porady, wskazówki, filmiki instruktażowe.
  Czekamy z niecierpliwością. A tymczasem idę na poobiedni spacer. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń