czwartek, 29 grudnia 2011

Moje ulubione trasy cz.1

Oświetlenie spichrzy kiedyś
Dzisiejszy widok od strony mostu
Przepiękne widoki będziemy podziwiać wybierając się na spacer z kijkami  brzegiem Wisły.
 

Nie są to co prawda jakieś oficjalne trasy NW, ale ze względu na atrakcyjne miejsca oraz  zabytkowy charakter mojego miasta, naprawdę warto wpisać te ścieżki jako warte odwiedzin. Przepiękne widoki starych zabytków, możemy podziwiać dzięki olśniewającym iluminacjom tych miejsc, które są automatycznie włączane o zmroku.Na marginesie chciałbym   poinformować, że Grudziądz brał udział w plebiscycie National Geographic na 7 nowych cudów Polski. Miło mi poinformować, że nasze spichrze zajęły w tym plebiscycie drugie miejsce wynikiem 9,93% głosów,zaraz za Pałacem w Kozłówce 15,84% głosów.
Spichrze,widok z drugiej strony Wisły
Oświetlenie Bramy WodnejUwierzcie mi,  na żywo wygląda to jeszcze piękniej.Wypada mi tylko zaprosić Was do mojego miasta, abyście sami mogli podziwiać te wspaniałe widoki.

7 komentarzy:

 1. W Kozłówce byłam wiele razy, to absolutnie fantastyczne miejsce:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już uwierzyłam:) Kiedy tylko będę w tych stronach, odwiedzę to piękne miasto na pewno. Po tych pięknych zdjęciach, aż mnie porywa:))) Wiele dobrego i powodzenia we wszystkim życzę...

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam:). Nigdy nie byłam w Twoich stronach. Być może nie wybiorę się tam marszem z kijkami ha ha, ale przy okazji nie omieszkam zajrzeć. Lubię zabytkowe miasta. U mnie jest raczej bez-zabytkowo, ale ładnie przyrodniczo.

  Dziękuje za odwiedzinki na moim blogu i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trafiłam tu przez bloga Krokodylki, bo temat kijków nie jest mi obcy, aczkolwiek używam ich raczej w górach.
  No i są to inne kije:)
  Fajny blog, zdjęcia robisz świetne, w Grudziądzu byłam w weekend majowy, nafocilismy się wtedy nieźle, piekna architektura:)
  Pozdrawiam,
  Katarina

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja już miałam możliwość podziwiania Twego miasta na innym portalu; jest tam jeszcze do dziś pan, który pokazuje sporo, ale nocą to wygląda wyśmienicie. Nie znam Grudziądza, nie byłam, jakoś nie było mi nigdy po drodze.-. Faktem jest, że możesz być dumny i z widoków i z zajętego drugiego miejsca, bo przecież konkurencja, z tego co wiem, jest zawsze straszna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję bardzo za wizytę!
  W ostatnim dniu 2011 roku życzę Ci powodzenia i zdrowia w następnym roku!
  Zaraz dodam Twój blog do moich ulubionych blogów. Nie spodziewałem się, że Grudziądz tak pięknie wygląda. Przez to miasto przejeżdżałem w dzieciństwie jadą c do rodziny do Kwidzyna.
  Fotki nocne super!
  Popieram patriotyzm lokalny!
  Vojtek w ostatni dzień Anno Domini 2011

  OdpowiedzUsuń
 7. O tak, zdjęcia robią wrażenie! :)

  OdpowiedzUsuń