wtorek, 8 stycznia 2013

Żywioły Rudnickiego Korsarza 2013Plaża nad jeziorem Rudnickim


Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku wraz ze współorganizatorami: Grudziądzkim Klubem Nordic Walking „Patyczaki”, Grudziądzką Akademią Biegania oraz Grudziądzkim Klubem Morsów zorganizowali cykl wspaniałych imprez dla mieszkańców naszego miasta.


 
W sobotę 5 stycznia 2013 roku na plaży miejskiej nad Jeziorem Rudnickim rozpoczęła się inauguracja sezonu rekreacyjnego. 

Grudziądzkie Morsy
 

Jest  to pierwszy z czterech cykli  imprez rekreacyjnych pod nazwą „Żywioły Rudnickiego Korsarza”. Spotkanie odbyło się o godz.12.00 na obiekcie MORiW .W spotkaniu mógł wziąć udział każdy, kto zapisał się i wpłacił symboliczne 5zł (osoby do 18 roku życia – bezpłatnie – ale także muszą wpisać się na listę uczestników) w Biurze Informacji Turystycznej w Grudziądzu przy ul. Rynek 3 – 5.

  Po krótkim przywitaniu, odczytaniu listu pirackiego i noworocznych życzeniach odbyła się rozgrzewka, po której do lasu wyruszyli kolejno biegacze, za nimi ze swoimi kijkami osoby uprawiające Nordic Walking i spacerowicze. Po pokonaniu 5 km trasy jak zawsze na takich imprezach-wspólny posiłek. Nie zabrakło również zapowiedzianej kąpieli morsów, którzy wspólnie weszli do wody o temp ok. 4 stopni. Podczas losowania upominków zaprezentowano nowy typ kijków do uprawiania Nordic Walking (dokładniej opiszę te kijki w następnym poście). Komu było zimno, mógł ogrzać się przy ognisku usytuowanym również na plaży.

Impreza ta nie różniła by się od innych imprez tego typu, gdyby w tym roku organizatorzy nie wymyślili „Paszportów Korsarza”. 
www.akademia-biegania.pl

www.grudziadzki-klub-morsow.pl
Każda osoba, która ukończyła 5 km odcinek trasy w dniu 5 stycznia otrzymała taki paszport. Druga i ostatnia szansa na uzyskanie dokumentu będzie 16 marca. W Paszporcie Rudnickiego Korsarza będzie potwierdzone pieczątką uczestnictwo w każdej z czterech imprez, które odbędą się kolejno:16 marca, 22 czerwca oraz ostatnia 19 października. Każdy „Rudnicki Korsarz” który będzie posiadał paszport z potwierdzeniem uczestnictwa w min. trzech imprezach, będzie uczestniczył w losowaniu nagród specjalnych w dniu 19 października 2013 roku na zabawie pirackiej na plaży.W spotkaniu uczestniczyło 238 osób.
Więcej fotografii znajdziecie na stronie Gazety Pomorskiej (kliknij).1 komentarz:

  1. Fajnie macie w tym Grudziądzu,źe ktoś organizuje takie spotkania.

    OdpowiedzUsuń