niedziela, 29 stycznia 2012

„Zauważ mnie” 2012 chodzi (p) o zdrowie.

W dniu 14.02.2012roku, w którym wszyscy będziemy świętować Dzień Zakochanych, obchodzony jest również Światowy Dzień Chorych na Padaczkę. W tym właśnie  dniu wyruszy z Częstochowy do Grudziądza zorganizowany przez ludzi dobrej woli marsz Nordic Walking.
Z ogromną dla mnie przyjemnością chciałem poinformować o tym, ponieważ jest on w dwojaki sposób związany z moim blogiem: w marszu uczestniczą ochotnicy idący z kijkami, oraz  zakończenie tego wspaniałego marszu jest właśnie w moim rodzinnym mieście Grudziądzu.


 
Trasa przebiegnie przez następujące miasta: Częstochowa, Radomsko, Piotrków Trybunalski, Łódź, Ozorków, Kutno, Gostyń, Włocławek, Aleksandrów Kujawski, Toruń, Chełmża, Chełmno, a zakończenie nastąpi w dniu 25.02.2012 roku ok. godziny 13.00 w Grudziądzu. Końcowa trasa ma długość 33,9 km i z tego co słyszałem „Patyczaki” z mojego rodzinnego miasta wystartują w tym marszu.

Grudziądzkie „Patyczaki” również przyłączyły się do tej akcji w 2011 roku. Była to trasa z Chełmna do Torunia  i liczyła 44,8 km.


Zeszłoroczna akcja Grudziądzkich "Patyczaków"fot.1

Zeszłoroczna akcja Grudziądzkich "Patyczaków"fot.2

Jak co roku celem tej wspaniałej akcji jest uświadomienie społeczeństwa, że ludzie chorzy na padaczkę mogą normalnie funkcjonować wśród społeczeństwa, o ile są właściwie leczeni i akceptowani. Marsz ten ma również zwrócić uwagę ludzi postronnych, którzy niejednokrotnie rozkładają ręce, nie wiedzą jak się zachować w przypadku napadu padaczkowego.

 


 
Pomimo tego, że jeszcze się akcja nie zaczęła, wiadomo już  o akcji na rok 2013. Otóż trasa przebiegać będzie z Wrocławia do Koszalina. Jeżeli Twoje miasto leży na trasie tego marszu, możecie się włączyć di tej wspaniałej akcji kontaktując się z panią Jadwigą Grochowalską. Dokładne informacje znajdziecie na stronie www.zauwazmnie.org
 
Jak widzielibyście w swoim mieście ludzi w białych koszulkach z napisem  „Zauważ mnie” powitajcie ich w tym czasie z należytym szacunkiem, bo to co robią jest dobrowolne, a robią to dla innych i to właśnie jest piękne.

3 komentarze:

 1. Witam, będę śledziła waszą akcję juz w Częstochowie, popieram i wierzę,że zostaniecie zauważeni. ZAUWAŻ MNIE,ty też możesz być jednym z nas.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że już będę po feriach, przyszłabym pokibicować na starcie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że trochę jednak oddalona ode mnie, chętnie bym się dołączyła. Jak najbardziej popieram taki akcje. Szerokiej i pięknej drogi życzę Tobie i Twoim Wspaniałym towarzyszom. Chciałabym zaprosić Cię na mój nowy blog, będę na nim pisała tylko o swoim regionie... Będzie mi bardzo miło.
  http://clisha-slaskwmoimobiektywie.blogspot.com/ ... Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń