poniedziałek, 27 lutego 2012

"Zauważ mnie 2012" - Chełmno - Grudziądz (Wielki Finał)

24.02.2012 - Chełmża-Chełmno
Kolejny dzień marszu . Dziś spotkanie Pani Jadwigi z rodziną ,która wyjechała jej na spotkanie. Pogoda nie daje za wygraną, mży deszcz i wieje wiatr. 
Pani Kaludia robi fotki, które dzięki jej zaangażowaniu możemy podziwiać siedząc przy kawce w ciepłym i suchym domu. Im jednak w trasie nie jest do śmiechu, ale cóż to droga dla wytrwałych i silnych ludzi, którą jest nade wszystko nasza bohaterka. Do miasta jedzie przy nich Straż Miejska, na spotkanie w centrum gdzie pod urzędem maja  spotkanie z władzami. Wieczorem wspaniały koncert „Chełmno Chorym Na Padaczkę”. Ku zaskoczeniu wszystkich miła niespodzianka na koniec ,mianowicie występ mieszkanki Chełmna również chorej na padaczkę, która przyjechała z Anglii specjalnie na to spotkanie aby zaśpiewać. Po koncercie kawka ,herbatka i  coś słodkiego „na ząbek”. 25.02.2012 – Chełmno-Grudziądz (Wielki Finał)
Pobudka ,wspólne śniadanie i spakowani wyjeżdżają pod Urząd tam spotkanie z wolontariuszami i Grudziądzkimi „Patyczakami”, którzy przybyli do Chełmna, aby wspólnie pokonać ostatnie 30 km. Ponownie silny wiatr utrudnia im marsz. Na tym odcinku marszu mają lepsze zabezpieczenie, które przygotowali przyjaciele z Grudziądza Krzysztof , Iwona i ich syn Damian .
To małżeństwo uprawiające NW- wspaniali ludzie znam ich osobiście. Dzięki im zaangażowaniu w przywitanie i przebieg całej akcji w Grudziądzu wypadło niesamowicie fantastycznie. Po szybkim marszu zbliżają  się do przedmieścia Grudziądza  - „Miasta Patyczaków”. Pod kościołem przerwa ,szli tak intensywnie ,że przybyli przed czasem i mięli trochę czasu na odpoczynek. Od tej chwili jestem z nimi, po ogólnym przywitaniu szybkim krokiem podążam  na spotkanie z Panią Jadwigą bohaterką akcji ”Zauważ mnie”. W końcu ją poznaję, wysiada z samochodu, krótkie przywitanie i oczywiście rozmowa. Niewysoka, sympatyczna kobieta, o bardzo miłym i ciepłym głosie. Kobieta bohater, która robi coś dla innych. Poznaję również drugą ważną osobę ,która w czasie akcji towarzyszyła prawie ramię w ramię swojej mamie, robiła zdjęcia i pisała reportaże to … Klaudia Grochowalska. Poznałem również męża i syna Pani Jadwigi ,którzy przyjechali na finał do Grudziądza.

Prezydent Grudziądza

 Nasze kila  minut rozmowy przerywa przyjazd Prezydenta Roberta Malinowskiego. Wspaniały facet, który zrobił dla naszego miasta bardzo wiele. Ten kto tu kiedyś przyjedzie sam to odczuje, wspaniałe drogi, ścieżki rowerowe, nowe miejsca pracy. Inni potrafili tylko mówić …ten człowiek nie mówi … on działa ! Przyjechał po to, aby wprowadzić naszą bohaterkę  do naszego pięknego miasta. Razem z nim, wolontariuszami, grupą „Patyczaków” oraz młodzieżą z Gimnazjum nr 4 ruszamy w kierunku Bursy Caritas, w której przygotowano zakończenie akcji, występ chóru „Kaganek”  i poczęstunek …. ale jaki, kto nie był niech żałuje.

 


To już koniec akcji „Zauważ mnie 2012”.
Trochę żal, codziennie zaglądałem do Internetu będąc z nimi chociaż duchowo. Można powiedzieć, że przeżywałem to prawie razem z nimi. Dziś 25 lutego 2012 roku w moim mieście Grudziądzu zakończenie. Mam tylko nadzieje, że ludzie ,których Pani Jadwiga spotykała na swej drodze nie zapomną tego jaki cel miała ta akcja.
Pani Jadwigo dziękuję i pozdrawiam w imieniu innych.

2 komentarze:

  1. prawdziwy wyczyn! Tylko pogratulować:)
    Czy możesz usunąć weryfikacje obrazkowa. Niestety ciężko ja odczytać i traci się niepotrzebnie czas.

    OdpowiedzUsuń
  2. Naprawdę wielki wyczyn.

    OdpowiedzUsuń